واکنش ایران به بیانیه نشست کمیته عربی در قاهره

به گزارش انجمن میهن مال، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه نشست کمیته عربی در قاهره گفت: از اینکه بعضی به جای تکیه بر قدرت کشورهای حوزه خلیج فارس، ادعاهای واگرایانه، بی پایه و غیر مستند در مورد امنیت منطقه ابراز داشته و بیگانگان را با عجز خویش مورد استقبال قرار می دهند متاسفیم.

واکنش ایران به بیانیه نشست کمیته عربی در قاهره

به گزارش انجمن میهن مال، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با رد اتهامات تکراری و مردود مطرح شده در بیانیه نشست دوازدهم کمیته عربی در قاهره علیه جمهوری اسلامی ایران ، کوشش بی ثمر بعضی کشورهای عربی در طرح ادعاهای بی اساس را اصرار بر استمرار اشتباهات سیاسی گذشته دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران تکرار اتهامات بی اساس علیه حاکمیت ابدی بر جزایر سه گانه خود در خلیج فارس و فرافکنی بعضی کشورهای عرب ناکام در سیاست منطقه ای را دلیل ناتوانی آن ها در درک واقعیت های منطقه و دنیا می داند.

موسوی همچنین از اینکه بعضی به جای تکیه بر قدرت کشورهای حوزه خلیج فارس، ادعاهای واگرایانه، بی پایه و غیر مستند در مورد امنیت کشتیرانی در این پهنه حیاتی و مطرح شده از سوی بیگانگان را با عجز خویش مورد استقبال قرار میدهند، ابراز تاسف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اصرار بر اشتباهات بی حاصل گذشته را در شرایطی که منطقه نیازمند عقلانیت و واقع بینی است حرکت در مسیری غلط دانست که نتیجه ای جز افزایش مسائل در منطقه به دنبال نخواهد داشت.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش ایران به بیانیه نشست کمیته عربی در قاهره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به بیانیه نشست کمیته عربی در قاهره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید