علم و تکنولوژی

هوش مصنوعی سلیقه ذهنی را درک می نماید؟!

این پژوهش نشان می دهد که ما با مرتبط کردن یک شبکه عصبی مصنوعی با پاسخ های مغز، قابلیت ایجاد تصاویری را داریم که با سلیقه شخصی افراد همخوانی دارد.

19 فروردین 1400

پارک های اهواز ؛ جاذبه متفاوت شهر

در شهر زیبای اهواز جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی وجود دارند، اما آن چه امروزه نظر گردشگران را در اهواز به خود جلب می کند، پارک های اهواز (Ahwaz Parks) است. پارک های اهواز هر کدام با ویژگی های متنوع و متفاوت مکان بسیار خوبی برای گذراندن اوقاتی در آرامش، دور...

13 فروردین 1400

ظرفیت روزانه انتقال گاز کشور 110 میلیون مترمکعب افزایش یافت

با بهره برداری خطوط لوله ششم و نهم سراسری گاز، ظرفیت روزانه انتقال گاز کشور 110 میلیون مترمکعب افزایش یافت.

8 فروردین 1400

متناسب سازی حقوق تمام شاغلین درکمیسیون تلفیق تصویب شد خبرنگاران

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات امروز در مجلس از تصویب تبصره 3 ماده 29 قانون برنامه ششم با هدف همسان سازی حقوق کارکنان دولت خبر داد.

5 فروردین 1400

از نانوسیم ها می توان ترانزیستور های ابررسانا ساخت خبرنگاران

پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست (MIT) نشان دادند که می توان ساختار های ابررسانا به صورت نانوسیم تولید کرد.

2 فروردین 1400

روایتی از دیپلماسی اقتصادی، بین المللی پرس تی وی

یوند خوردن رسانه و اقتصاد زمینه بسیار خوبی است تا هر یک توانایی های دیگر را هم افزایی کند و تاثیرگذاری هر دو را در عرصه های فراملی افزایش دهد.

15 اسفند 1399

واکسن کرونا آنالیز شرایط فراوری، خرید، دسترسی و چالش های آن در ایران

پس از شیوع ویروس کرونا در سال 2019 اقتصاد دنیا وارد رکود شد. روابط اجتماعی و محیط های کسب وکار محدود و معیشت بسیاری از مردم دنیا با مشکل روبرو شد. در این میان و با نبود دارویی مؤثر علیه این بیماری، فراوری واکسن یکی از راه چاره های مورد توجه دولت ها برای خروج...

8 اسفند 1399

قیمت انواع گوشی موبایل، امروز 23 دی 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ 23 دی را مشاهده می کنید.

5 اسفند 1399

آموزش و پرورش: 5 میلیون دانش آموز از وسایل هوشمند بی بهره هستند

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهارداشت: هم اینک افزون بر 79درصد از دانش آموزان کشور بصورت مجازی آموزش می بینند.

25 بهمن 1399

پژوهش در دوراهی نابودی یا نجات بخشی

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خیلی از افراد به دلیل اینکه نمی توانند فعالیت دیگری را شروع نمایند وارد دانشگاه می شوند. تا سال های گذشته صرف داشتن مدرک تحصیلی به همراه خود تضمین شغلی را به همراه داشت اما درحال...

4 بهمن 1399

آنالیز شرایط صنعت خودوربا حضور خودروسازان برگزار گردید

تهران (پانا) - نشست کمیسیون ویژه حمایت از جهش و رونق فراوری از دقایقی پیش به منظور آنالیز شرایط صنعت خودرو و راهکار های جهش فراوری، شروع شد.

2 بهمن 1399

گنشین ایمپکت فقط روی موبایل روزی 6 میلیون دلار درآمد دارد

موفقیت های گنشین ایمپکت (Genshin Impact) با قدرت ادامه دارند. این بازی رایگان توانسته تا در دو ماه نخست عرضه خود، 393 میلیون دلار روی اپ استورهای موبایل درآمد داشته باشد.

29 دی 1399

خبرنگاران نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی 27 آذر گشایش می&zwnjیابد

تهران- خبرنگاران- مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در روزهای 27 تا 30 آذرماه خبر داد.

20 دی 1399

برگزاری نشست فوری در شورای امنیت ملی کاخ سفید

رویترز اظهار داشت این اقدام هکری در حمله به وزارت خزانه داری آمریکا آن قدر جدی بوده که روز شنبه نشست اضطراری شورای امنیت ملی در کاخ سفید برگزار شده است.

18 دی 1399

ساعت ناکوک کار در ایران

آنالیز آمارهای سازمان جهانی کار نشان می دهد که میانگین ساعت کاری معمول در هفته در ایران نسبت به سایر کشورها در سطح متوسط واقع شده است. به طوری که طبق آمارهای رسمی میانگین ساعت کار واقعی در هفته برای ایران در سال 2019 معادل 43 ساعت و 6 دقیقه است. این در حالی...

18 دی 1399

توسعه اینترنت هر روستا بیش از 1.7 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، دکل روستای بسک نصب شده است

خبرنگاران/گیلان مدیرکل ارتباطات و فناوری گیلان با بیان اینکه روستای بسک جوکندان تالش جزو روستاهای کوهستانی است که در ارتفاعات واقع شده است، گفت: این روستا جزو اولویت اول اتصال به شبکه ملی اطلاعات است و در حال حاضر هم دکل ارتباطی در فاصله هوایی 8 کیلومتری...

15 دی 1399

پژوهانه دانشجویان دکتری از محل کالاهای آسیب رسان تأمین می گردد

ذوالفقار یزدان مهر در رابطه با اختصاص پژوهانه به دانشجویان دکتری گفت: در رابطه با پرداخت پژوهانه به دانشجویان دکتری به منظور راهنمایی رساله دکتری، انجام پژوهش های مفید و موثر در زمینه های بنیادی، کاربردی، توسعه روش ها و فرآیندهای پژوهشی و فناوری و به...

13 دی 1399

مصوبه گزینش بومی دانشجو نیازمند ارزیابی مجدد است

دکتر سید ضیاء هاشمی گفت: مصوبه بومی گزینی ناظر به یک سری دغدغه ها و ضرورت ها بوده و مثل هر مصوبه دیگری ضروری است که در گذر زمان پایش و ارزیابی گردد و اگر ضروری است مبتنی بر این ارزیابی ها در آن اصلاحاتی صورت بگیرد.

11 دی 1399

همکاری ایران در تدوین سند اخلاق هوش مصنوعی یونسکو

پیش نویس سند اخلاق هوش مصنوعی یونسکو در گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت.

9 دی 1399

الگوریتم پیش بینی نیاز به بستری شدن برای بیماران کووید-19

پژوهشگران آمریکایی، الگوریتم جدیدی ابداع کرده اند که تشخیص می دهد کدام یک از بیماران مبتلا به کووید-19 باید در بخش مراقبت های ویژه بستری شوند.

5 دی 1399
تعداد: (164)